Twój przewodnik po zdrowiu

Holandulus to internetowy magazyn poświęcony zdrowiu i urodzie. Odchudzanie, porady zdrowotne, jak leczyć choroby? Dołącz do nas!

Choroby zębów

Choroby zębów


Choroby zębów – próchnica

Zęby, to kolejny bardzo ważny element, dzięki któremu możemy w bezpieczny sposób spożywać jedzenie, ponieważ dzięki zębom, jedzenie zostaje za pomocą ruchów mechanicznych zdrobnione, a następnie, z łatwością dostaje się do przełyku, a następnie żołądka. Oczywiście chorób zębów, jest bardzo dużo, szczególnie jeśli chodzi o dzieci, które ciągle coś spożywają, szczególnie produkty słodkie, czy mleczne. Wśród dzieci najbardziej powszechną chorobą zębów jest oczywiście próchnica.

Próchnica obejmuje obszar korony zęba, uszkadza twarde tkanki, i z czasem jest ona coraz bardziej widoczna. Inaczej nazwana jest chorobą „dziur zęba” https://www.doz.pl/czytelnia/a12539-Wybielanie_zebow_8211_jak_i_dlaczego_warto_a_dlaczego_nie. Najbardziej charakterystyczną cechą próchnicy, jest pojawienie się konkretnego koloru na zębach.

Choroby zębów – zapalenie miazgi zęba

Jednak jeszcze inną chorobą zębów jest na przykład pulpitis, czyli zapalenie miazgi zęba. Przejdźmy, więc do krótkiego omówienia tej choroby zębów pl.wikipedia.org.

Charakteryzuje się tym, że jest to zapalenie nerwu, zwykle jest następstwem samej choroby, jaką jest próchnica. Atakuje zwykle obszar zębiny. Chory na ta chorobę odczuwa ogromny ból podczas spożywania zimnych napoi, nawet kiedy wieje silny, zimny wiatr, oraz kiedy spożywa słodkie jedzenie.

Choroby zębów, tak samo jak inne choroby są bardzo trudne do wyleczenia, aby jednak walczyć z takimi chorobami, należy przede wszystkim odwiedzać regularnie swojego dentystę,w celu zbadania zębów, w celu usuwania problemów, które na początku zawsze są małej wagi, ale w konsekwencji doprowadzają do gorszych chorób i problemów pl.wikipedia.org. Ponadto, prócz odwiedzania regularnie dentysty, nie należy zapominać o tym, że powinniśmy unikać także nadmiernego spożywania słodyczy, oraz niektórych produktów, które negatywnie wpływają na stan naszych zębów, warto to rozpoznać, po tym jak zęby reagują na pewne sytuacje, na spożywanie niektórych pokarmów. Myślę, że nie trudno się domyśleć, że niektórych produktów po prostu jeść za dużo nie można, zresztą każdy organizm, każde zęby, są naszą indywidualnością, dlatego nie można mówić ogólnie czego nie można za dużo jeść, a czego można.

Rate this post