Twój przewodnik po zdrowiu

Holandulus to internetowy magazyn poświęcony zdrowiu i urodzie. Odchudzanie, porady zdrowotne, jak leczyć choroby? Dołącz do nas!

Delikatne poprawianie urody

Delikatne poprawianie urody


Kobieta makijażem powinna jedynie delikatnie poprawiać urodę. Taki subtelny makijaż jest bardzo piękny i sprawia, że wydobyte jest naturalne, kobiece piękno. Jakie kosmetyki mogą nam w tym pomóc? Na pewno przyda się dobry krem do twarzy, dobrany dokładnie do typu urody oraz rodzaju cery: nawilżający do cert suchej, matujący do cery tłustej, odżywczy do cery normalnej czy przeciwtrądzikowy do skóry z problemami.

Czytając ofertę poszukiwanego salonu kosmetycznego czy SPA, często napotykamy na bardzo fachowe nazwy zabiegów jak np przed. mikrodermabrazja, lipoliza, eksfoliacja. Brzmią one nie tylko niezrozumiale ale i często groźnie (choć niesłusznie). Coraz częściej więc, korzysta się z nazw, które są dla nas miłe jak np. Harmonia Zmysłów, Wyspa Szczęścia, Słodka bezczynność, Ukojenie, Czekoladowe Odprężenie, Czekoladowy relaks, Ogród przyjemności. Prawda że miło? …

Osoby o skórze mieszanej czasem muszą używać dwóch kremów, aby zapewnić wszelkich partiom twarzy odpowiednie nawilżenie i matowienie, zależnie od potrzeb. Później należy dobrać wysokiej jakości podkład pod makijaż. Nie może być on ani za ciemny ani za jasny, aby nie osiągnąć efektu sztucznej maski pl.wikipedia.org.

Później przychodzi czas na ukrywanie niedoskonałości, takich jak cienie pod oczami, zaczerwienienia czy wypryski. Do tego celu przyda się nam dobry korektor, zarówno w sztyfcie jak i w pędzelku, zależnie od tego, jaka forma bardziej nam odpowiada. Później przychodzi czas na kosmetyki kolorowe, takie jak cienie do powiek, róż do policzków czy pomadki i błyszczyki.

Rate this post